Авторське право на книгу

Інформації, як сьогодні відбувається реєстрація авторських прав на книгу в інтернеті, величезна кількість. Звичайно, є загальноприйняті правила та норми, перш за все, прописані в чинному законодавстві. Але кожне видавництво чи друкарня вказує і власні поправки, а також вказує власні вимоги на послуги, що надаються. Детально розберемося що таке авторське право на книгу, та у всіх інших питаннях.

Що таке авторське право на книгу та її особливості

Найголовніше, необхідно розібратися, про що саме йдеться. Авторським правом є сукупність прав, що належать автору. Природно, воно надається у зв’язку із створенням чи застосуванням існуючих творів літератури, науки чи авторське право на твори мистецтва. Важливо зазначити, що правова охорона поширюватиметься виключно на форму вираження. Безумовно, є й те, де ця послуга безглузда:

Авторское право переводов
 • ідеї;
 • теорії;
 • принципи;
 • методи;
 • процедури;
 • процеси;
 • методи;
 • концепції;
 • відкриття та багато іншого.

Крім того, зовсім не має значення, чи є у них вирази, описи та ілюстрування.

Набуття чинності авторським правом на книгу

Після того, як було з’ясовано, які твори є об’єктами авторських прав, виникає наступне – коли вони набирають чинності? Тут відповідь досить проста – з створення самого твори. Звичайно, головним (первинним) власником прав є сам автор твору. Безумовно, якщо співавтор має прямі докази співучасті, тоді відбувається рівноправне поділ.

Термін дії авторських прав на твірможе бути різним, залежно від деяких показників. Наприклад:

 1. Якщо автор один, то, безумовно, протягом усього його життя, а також упродовж 70 років після його смерті.
 2. Аноніми чи автори із псевдонімами мають права лише 70 років. Звісно, ​​відлік починається з дня оприлюднення твору.
 3. За наявності співавторства, як і першому варіанті права, безумовно, діють протягом усього життя всіх співавторів, і навіть 70 років по смерті останнього співавтора.
 4. Видання серії книг (наприклад, кілька томів) терміни кожного прораховуються індивідуально.

Є й інші випадки, де термін на авторські права на книги інший. Обговорити всі питання, пов’язані з цією послугою, насамперед можна з нашими менеджерами. Консультації надаються абсолютно безкоштовно.

Перелік прав

Які саме авторські права автор твору має. Безумовно, перелік досить великий, але якщо говорити про основні позиції, можна виділити і короткий список. Насамперед, всі вони поділені на великі групи, по-перше, немайнові, по-друге, майнові. Розберемо кожну групу окремо.

Немайнові

 1. Збереження цілісності матеріалу та, звичайно, протидія будь-якому спотворенню чи зміні.
 2. Вимагати вказівки авторства при кожному застосуванні матеріалу.
 3. Вказувати/вибирати псевдонім, безумовно, самостійно.
 4. Забороняти оприлюднення ім’я автора за анонімності або, наприклад, наявності псевдоніма.

Майнові

 1. Насамперед, використання твору у абсолютно будь-якій формі чи способом.
 2. Дозвіл на використання книги.
 3. Заборона використання твору.
 4. Інші права інтелектуальної власності, безумовно, прописані чинним законодавством.

Дозвіл або заборона на книгу іншим особам:

 1. Публічна демонстрація та сповіщення.
 2. Повторне оприлюднення.
 3. Переклади іншими мовами.
 4. Зміни (наприклад, редакція чи коригування).
 5. Розповсюдження.
 6. Здача в оренду”.
 7. Імпорт.

Це, звісно, далеко не повний перелік.

Процедура реєстрації

Якщо Ви цікавитеся, як зареєструвати авторські права на книгу, то зазначимо, що всі питання, пов’язані з даною послугою, регулюються, перш за все, чинним законодавством нашої країни. Є список усіх необхідних документів для проведення процедури реєстрації:

 • заява, природно, написана державною мовою відповідно до встановленої форми;
 • копія твору;
 • свідоцтво про факт оприлюднення;
 • квитанція про сплату державного мита на проведення послуги;
 • довіреність (при необхідності).
Сколько стоит авторское право

Безумовно, якщо документи на авторське право видавництва на книгу подає, наприклад, представник автора, тоді потрібна довіреність. Звичайно, є низка інших супутніх документів, про які зможуть роз’яснити наші консультанти.

Подача заяви

Щоб наше видавництво розпочало оформлення авторських прав на книгу замовника, необхідно написати заявку. Виконати це питання самостійно новачкові буде досить складно. Тому ми полегшимо Вашу участь тим, що самі у повній відповідності до форми заповнимо бланк і, звичайно, подамо його до відповідного органу.

Строк на розгляд поданої заяви на проведення або відмову у реєстрації книги становить місяць. Безумовно, якщо в поданих документах немає жодних помилок, і все насамперед відповідає вимогам, то приймається рішення про виконання реєстрації. А якщо ні, то заявник отримує рішення про відмову, безсумнівно, з докладним обґрунтуванням. На підставі отриманого рішення у комплексі з іншим пакетом документів складається та видається свідоцтво. Дані насамперед заносяться до Державного реєстру. Свідоцтво вручається особисто в руки заявникові, довіреній особі або, наприклад, надсилається поштою адресату.

У Вас есть продукция на просчет?

Оставляйте свой номер и наш менеджер
свяжется с Вами в течение дня:)